Interesujesz się makijażem? Lubisz kreatywną pracę? A może od zawsze marzyło Ci się pracować przy sesjach zdjęciowych lub pokazach mody? Czy chcesz dowiedzieć się jak korygować sylwetkę damską lub męską? Albo nauczyć się tworzyć charakteryzacje filmowe? Jeżeli tak, to zawód wizażysty-stylisty jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Zanim wprowadzimy Cię w nasz świat, warto abyś poznał/a bliżej Twój przyszły zawód.

Czy zawód wizażysty-stylisty posiada klasyfikację zawodową?

Tak, kierunek przygotowuje do pracy w zawodzie wizażysta-stylista, zgodnie z Klasyfikacją Zawodów i Specjalności MRPiPS
(poz. nr. 514208).

Czym zajmuje się wizażysta-stylista?

Wizażysta-stylista zajmuje się wykonywaniem makijażu, charakteryzacji oraz całokształtem wizerunku na potrzeby indywidualnego klienta, mody, magazynów, reklamy i telewizji, filmu, teatru.

Dla kogo możesz pracować?

Możesz pracować dla klientów indywidualnych, modelek i modeli, celebrytów, dziennikarzy, polityków, osób scenicznych.

Do kogo skierowany jest zawód wizażysty-stylisty?

Zawód wizażysty-stylisty jest zawodem “wolnym” od ograniczeń. Jedynym ograniczeniem jesteś Ty, ponieważ to Ty decydujesz w jakim kierunku chcesz się rozwijać w tym zawodzie. Niezależnie od wieku, wykształcenia oraz doświadczenia możesz rozpocząć swoją przygodę! W tym zawodzie liczy się: kreatywność, cierpliwość, otwartość, komunikatywność, punktualność, umiejętność pracy w grupie, elastyczność, odwaga, otwartość na wiedzę i rozwój osobisty, ale przede wszystkim pasja, którą w trakcie nauki staramy się Was zarazić 🙂

Gdzie możesz pracować jako wizażysta-stylista?

– w branży modowej np. pokazy mody
– dla agencji modelek i modeli/agencji dla wizażystów
– film/telewizja np. teledyski, reklama
– teatr
– publikacje edytoriali dla magazynów branżowych
– internet/social media, tworząc swoją markę jako influencer
– drogerie/perfumerie, jako wizażysta-sprzedawca
– wizażysta danej marki kosmetycznej
– eventy np. koncerty
– prowadzenie szkoleń
– indywidualny klient: własne studio, osobisty stylista,
specjalista od spraw wizerunku

PROGRAM NAUCZANIA POSTAWIONY NA PRAKTYCZNĄ NAUKĘ ZAWODU

Program nauczania w 85% to praktyczna nauka zawodu. Wiemy, że praktyka w tym zawodzie jest najważniejsza. Pozostałe 15% postawione jest na teoretyczną, również ważną, część.

PROFESJONALNE, PAPIEROWE PORTFOLIO NA KONIEC NAUKI W MAKIJAŻ ART

Pod koniec nauki w Makijaż Art otrzymuje się profesjonalne, papierowe portfolio, które zawierać będzie wszystkie sesje (4) wykonane podczas nauki + pracę dyplomową.

WŁASNY KOMPLET PĘDZLI + SKRYPTY OPRACOWANE OD A DO Z

Kwota przeznaczona na wpisowe idzie w całości na poczet kompletu pędzli oraz materiałów dodatkowych dla każdej z Uczennic. Podstawą pracy wizażysty jest dobre przygotowanie oraz profesjonalne narzędzia pracy.

ZNIŻKI NA KOSMETYKI DROGERYJNE, SELEKTYWNE ORAZ PROFESJONALNE

Jako Szkoła Wizażu współpracujemy z różnymi firmami kosmetycznymi. Wobec tego zapewniamy swoim uczniom, jak i absolwentom dostęp do zniżek na kosmetyki drogeryjne, selektywne oraz profesjonalne.

WYKWALIFIKOWANA KADRA WIZAŻYSTÓW ORAZ WSPARCIE NA KAŻDYM ETAPIE

Nasi nauczyciele to sami wykwalifikowani specjaliści w tej branży. Nie tylko pomogą Ci nauczyć się najważniejszych kwestii związanych z zawodem wizażysty-stylisty, ale również okażą wsparcie na każdym etapie nauki.

KAMERALNE GRUPY ZAJĘCIOWE –
JEDYNIE DO 12 OSÓB

Grupy zajęciowe liczą maksymalnie po 12 osób. Jest to kameralna liczba osób, dzięki czemu możliwe jest indywidualne podejście do każdego ucznia oraz lepszy przekaz informacji na linii nauczyciel-uczeń, co przekłada się na większą efektywność nauczania.