“Z życia uczyń marzenie a marzenia przemień w rzeczywistość.”

Historia Akademii Makijaż Art zaczyna się od…

Aleksandry Bożek-Ryś, która w 2006 roku postanowiła zostać wizażystką. Jej pasja do makijażu narodziła się już w czasach kiedy była nastolatką i lubiła „podkradać” swojej mamie, siostrze czy cioci kosmetyki tak, aby móc się pomalować. Inspiracją oraz największym autorytetem jaki wywarł na niej największe wrażenie to makijaże wykonane przez jedną z najsławniejszych i najbardziej utalentowanych wizażystek na świecie – Pat McGrath. Oglądając jej prace była zauroczona tym co robiła i sama marzyła o tym aby móc kiedyś tak tworzyć. Oczywiście początki były takie jak większość z nas zaczynała lub zaczyna – od malowania samej siebie – jej pierwszym makijażem jakim zrobiła na sobie był artystyczny makijaż gejszy.

Stopniowo, nabierając większej odwagi zaczęła malować najbliższych ze swojego otoczenia.

Im więcej malowała tym bardziej czuła, że to jest TO. Kiedy skończyła liceum, poszła na studia ale to właśnie na nich postanowiła, że jeżeli chce być wizażystką to musi pokazać się światu- dlatego też założyła swoje konto na maxmodels i szukała kontaktów do ludzi, którzy podobnie jak ona szukali współpracy przy sesjach zdjęciowych. Długo nie musiała czekać, bo nie długo po tym nawiązała współpracę z fotografem i tak rozpoczęła kolejny etap swojego życia w którym wizaż stał się nieodzowną częścią jej życia.

Doświadczenia zdobywała jeżdżąc na różne zlecenie po całej Polsce pracując przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody, produkcjach filmowych, pracując z agencjami modelek oraz przy klientkach indywidualnych.

W pewnym momencie została poproszona o to, aby poprowadzić szkolenie z makijażu. Było to czymś dla niej nowym, ale zarówno czymś co chciała spróbować i potraktować to jako nowe wyzwanie, które stawiało jej życie. Okazało się, że na tyle to pokochała, że postanowiła również szkolić przyszłych wizażystów. Z czasem zrozumiała, że jej marzeniem jest otworzyć własną Szkołę Wizażu w której mogłaby uczyć przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie oraz tworzyć portfolio (co było dla niej podstawą w pracy wizażysty) i pomóc spełniać marzenia innych osób chcących pracować w zawodzie jako ona. Nie było to łatwe ale udało się!

Jak to wyglądało na początku?

SESJA ŚLUBNA

SESJA FASHION

SESJA BEAUTY

A jak wygląda to teraz?

SESJA ŚLUBNA

SESJA FASHION

SESJA BEAUTY

Szkoła od początku stawia na PROFESJONALIZM dlatego naszymi głównymi celami są:

PRO PROGRAM

Od początku działalności Szkoły jednym z podstawowych celów było stworzenie programu nauczania, który zapewni przyszłym wizażystom najlepsze praktyczne przygotowanie. Programy kursowe oraz dla Szkoły Rocznej to przede wszystkim 85% praktyki reszta obejmuje 15 % teorii, która w tym zawodzie jest podstawą. Ponadto sposób jego realizacji jest autorski i pozwala przygotowywać do zawodu w praktyce.

PRO PORTFOLIO

Portfolio w zawodzie wizażysty-stylisty jest kluczem do sukcesu dlatego dla Szkoły jednym z najważniejszych celów jest umożliwienie uczniom zbudowania swojego portfolio w trakcie nauki aby w przyszłości mogli mieć jak najlepszy start.

PRO WARUNKI

Od zawsze cechuje nas PROFESJONALIZM dlatego dokładamy wszelakich starań aby zapewnić uczniom kosmetyki oraz akcesoria do profesjonalnego użytku, współprace partnerskie z firmami kosmetycznymi a wraz z nimi zniżki na kosmetyki dla naszych uczniów oraz absolwentów oraz warunki lokalowe takie aby uczeń nauczył się organizować swoje stanowisko pracy i stać się profesjonalnym w swoim fachu.

PRO PRAKTYKI

Oprócz praktyki w Szkole dajemy uczniom możliwości poznania „świata wizażu” podczas praktyk pozaszkolnych. Praktyki takie realizujemy m.in.: podczas sesji zdjęciowych, pokazów mody, eventów tj. koncerty czy uzupełniających warsztatów. Uczeń realizując dodatkowe praktyki poza szkolne otrzymuje na zakończenie Szkoły list referencyjny, który wzmocni jego pozycję na rynku pracy.