Jestem osobą początkującą, chcąca rozpocząć swoją przygodę z wizażem. Co wybrać? Szkołę Roczną czy kursy?

Wszystko jest zależne od tego jaki kierunek chciałbyś/chciałabyś obrać. Jeżeli interesuje Cię wykonywanie makijaży okolicznościowych, praca z klientem indywidualnym i w przyszłości myślisz o założeniu swojej działalności(lub już ją masz) pod kątem branży beauty proponujemy kursy, np: MASTERCLASS MAKEUP, który wprowadza Cię w świat makijaży użytkowych i idealnie przygotowuje do pracy z klientem indywidualnym. Natomiast jeżeli oprócz tego interesuje Cię branża modowa, praca przy sesjach zdjęciowych czy bardziej artystyczna strona tego zawodu proponujemy Szkołę Roczną. Kierunek wizaż-stylizacja jest bardzo bogatym programem jeżeli chodzi o wiedzę teoretyczną jak i praktyczną, ponieważ nie tylko nauczysz się pracy z klientem indywidualnym ale także stworzysz swoje portfolio, które pozwoli Ci szukać pracy na różnych obszarach tj.: pokazy mody, firmy kosmetyczne, agencje, eventy, teatry itp.

Jaka jest różnica między Szkołą Roczną a kursem Masterclass?

Kurs MASTERCLASS MAKEUP jest to kurs, który jest dla osób początkujących oraz dla osób chcących podszkolić się z technik makijażu użytkowego. Kurs jest głównie skoncentrowany na praktyce makijaży użytkowych. Jest to kompendium wiedzy dla każdego wizażysty, który chce prężnie działać w branży beauty przy klientach indywidualnych i zostać specjalistą w tym obszarze. Kurs trwa trzy miesiące w trybie dziennym lub pół roku w trybie zaocznym. Szkoła Roczna jest to kierunek kształcący przyszłych wizażystów-stylistów, który jest bardziej rozbudowany, ponieważ skupia się on na całokształcie wizerunku nie tylko na samym makijażu użytkowym. Szkoła Roczna posiada w swoim programie większą liczbę godzin oraz przedmioty tj. bodypainting i malarstwo, charakteryzacja filmowa, wizaż kreatywny, wizaż użytkowy, podstawy kosmetyki i kosmetologii, stylizacja oraz stylizacja fryzur. Ponadto w trakcie nauki realizowane są cztery sesje zdjęciowe: trzy beauty oraz jedna fashion z których tworzone jest przyszłe portfolio danego słuchacza. Kierunek umożliwia pracę nie tylko w branży beauty ale też i w branży modowej.

W jaki sposób mogę zapisać się do Szkoły Rocznej? Jakie warunki należy spełniać aby dostać się na kierunek wizaż-stylizacja?

Warunki jakie musi spełniać osoba chcąca się uczyć w Szkole Rocznej to:
– ukończone 18 lat
– wykształcenie średnie (ukończona szkoła średnia)
wypełnienie formularza rekrutacyjnego znajdującego się na stronie Szkoły w zakładce SZKOŁA ROCZNA→ REKRUTACJA oraz wpłacenie wpisowego. Po otrzymaniu wpisowego zostaje wysłana wiadomość mailowa z pozostałymi dokumentami do wypełnienia i odesłania w przeciągu 7 dni od otrzymania wiadomości.

Ile jest praktyki a ile teorii w trakcie nauki w Rocznej Szkole?

Program Rocznej Szkoły to 540 godzin zajęć. Praktyka w Szkole jest najważniejszym fundamentem zajęć dlatego też w 85 % zajęć w szkole to zajęcia praktyczne- reszta to teoria potrzebna do zrozumienia tematów i zagadnień związanych z danym przedmiotem.

Ile liczą grupy na zajęciach? Czy na zajęciach praktycznych malujemy siebie nawzajem czy na modelkach?

Grupy liczą maksymalnie 12 osób. Na zajęciach praktycznych uczniowie malują na sobie nawzajem. Jeżeli chodzi o sesje zdjęciowe to na sesjach uczniowie pracują na modelkach.

Jakie przedmioty wchodzą w Szkołę Roczną i jaki jest ich sposób zaliczenia?

Przedmioty, których uczniowie uczą się w trakcie roku szkolnego to:
– bodypainting i malarstwo
– charakteryzacja filmowa
– podstawy kosmetyki i kosmetologii
– stylizacja
– stylizacja fryzur
– wizaż użytkowy
– wizaż kreatywny

Sposób ich zaliczenia jest indywidualny i jest zależy od prowadzącego. Oceny końcowe, które otrzymuje uczeń na zaliczeniu przedmiotów są oceną, która jest wypisana na dyplomie końcowym.

Czy w Szkole zapewniane są kosmetyki i akcesoria do nauki makijażu?

Tak, Szkoła zapewnia materiały niezbędne do nauki makijażu. W ramach wpisowego każdy słuchacz otrzymuje swój własny zestaw pędzli i akcesorii o wartości 300 zł na którym pracuje w trakcie zajęć. Ponadto w trakcie nauki uczeń otrzymuje materiały szkoleniowe w wersji papierowej lub online.

Praktyki pozaszkolne, czy Szkoła je zapewnia?

Niestety przy w aktualnej sytuacji kraju Szkoła ma zmniejszoną możliwość organizowania praktyk pozaszkolnych tj.: pokazy mody, eventy itp. Kiedy Szkoła otrzymuje zlecenia od firm zewnętrznych, sama je znajduje lub sama organizuje, np: w formie sesji zdjęciowych, daje możliwości swoim uczniom zrealizowania takich praktyk tak aby mogli poznać jak wygląda praca wizażysty-stylisty. Praktyki nie są obowiązkowe- to od uczniów zależy czy chce się je odbyć, dlatego na takie praktyki zgłaszają się tylko osoby chętne.

Na czym polega praca dyplomowa?

Praca dyplomowa, którą realizuje uczeń pod koniec Szkoły jest pracą samodzielną, polegającą na stworzeniu edytorialu fashion, składającego się z trzech stylizacji. Tego czym jest edytorial i jak go budować uczniowie poznają na zajęciach w Szkole. Natomiast jest to praca, którą opracowuje w ostatnim semestrze nauki. Na samym końcu nauki słuchacz broni się z pracy dyplomowej, którą stworzył. Na czym to polega? Obrona pracy dyplomowej to odtworzenie jednej ze stylizacji przed komisją, którą to ona później ocenia na podstawie całości edytorialu. Ocena z pracy dyplomowej jest jedną z ocen wpisanych na dyplomie ukończenia Szkoły.

Ile sesji jest realizowanych w ramach Szkoły Rocznej?

W ramach Szkoły realizowane są cztery sesje zdjęciowe: trzy sesje beauty oraz jedna sesja fashion. Zdjęcia są otrzymywane w formie elektronicznej oraz w wersji papierowej jako książka portfolio, którą każdy słuchacz otrzymuje na końcu nauki.

Jakie są comiesięczne opłaty za Szkołę?

W trybie dziennym oraz wieczorowym opłata to 600 zł/msc przez 12 miesięcy. W trybie zaocznym opłata to 600 zł/msc przez 18 miesięcy.

Czy opłacając Szkołę Roczną z góry dostaje się zniżkę?

Tak, jeżeli osoba, która podejmuje się nauki w Szkole Rocznej zapłaci całość kwoty czesnego z góry dostaję jeden miesiąc nauki za darmo. Czyli od całości kwoty do opłacenia odejmowane jest 600 zł.

W jaki sposób oraz do kiedy mogę opłacić czesne za naukę w Szkole?

Czesne można opłacać gotówką/kartą w sekretariacie albo przelewem na konto bankowe podane w stopce strony. Czesne jest opłacane do 10 dnia każdego miesiąca. Po tym czasie do kwoty czesnego doliczane są odsetki ustawowe.

Czym się różni tryb dzienny od wieczorowego?

Zajęcia w trybie dziennym prowadzone są w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9:00-14:00, w trybie wieczorowym w godzinach 15:00-20:00.

Czy zajęcia w trybie zaocznym są prowadzone tylko w weekendy?

Tak, zajęcia w trybie zaocznym prowadzone są tylko na weekendy (sobota, niedziela co 2 tygodnie).

 

Co otrzymuje uczeń po zakończeniu szkoły?

Po zakończeniu Szkoły Rocznej każdy uczeń dostaje:
– dyplom jej ukończenia w języku polskim, jak i angielskim
– zaświadczenie o ukończeniu Szkoły Rocznej na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej
– profesjonalne, papierowe portfolio z pracami ucznia, które stworzył podczas sesji zdjęciowych w Szkole, wraz z jego pracą dyplomową
– osoby, które odbyły praktyki dostają dodatkowo list referencyjny dotyczący odbytych praktyk

Czy o przyjęciu do Szkoły decydują jakieś konkretne wytyczne?

Nie. O przyjęciu do Szkoły Rocznej decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata wpisowego, które jest gwarancją miejsca.